Перейти до основного вмісту

Навчаємо, виховуємо

                                          

                                   ЕКОЛОГІЧНЕ ВИХОВАННЯ

Природа – могутнє джерело пізнання , яке через спілкування розкриває людині свої таємниці й робить її більш чутливою до навколишнього світу.

Людина – частина природи, потяг до всього живого закладений у ній від самого народження, та чи не найяскравіше виявляється в дитячому віці.

Дошкільний вік – найважливіший етап у становленні екологічногосвітогляду людини, передбачає створення передумов гуманної взаємодії з природним довкіллям.

Головною умовою реалізації завдань екологічного виховання є створення еколого – розвивального предметного середовища, яке сприяє формуванню в дошкільнят екологічної вихованості, яка передбачає набуття уявлень про самоцінність та неповторність компонентів природи, прояв гуманних почуттів до живих істот, оволодіння початковими вміннями відчувати красу та милуватися нею, виважено поводитися в довкіллі, знати правила безпечної поведінки в природі.





                            Тренуємо логіку: «Житла тварин»










6 ідей, чим зайнятися з дитиною, якщо відключили світло вдома

Чим зайняти дитину без світла / фото ua.depositphotos.com

Розваги та побут сучасних дітей включають комп'ютери, телевізор і смартфони. Нинішнім батькам важко уявити, як наші предки розважали своїх дітей без електрики. Багатьом українським батькам доводиться звикати проводити вечори з дитиною без світла, поки в Україні тривають планові відключення світла.

Спільне приготування їжі

Багато дітей з великим задоволенням приєднаються до готування. Якщо у вас є газова плита - можна приготувати щось смачне разом з дітьми. Наприклад, наліпити багато вареників з різними начинками або приготувати велику піцу.

Словесні ігри

Існує безліч словесних ігор для дітей, їхня складність залежить від віку дитини. Ось кілька варіантів:



  • "тарабарщина" - дорослий говорить речення вигаданою мовою, а дитина за інтонацією намагається вгадати про що мова;
  • скласти історію - кожен учасник придумує по одному реченню;
  • відгадати задуманий предмет за допомогою питань, на які можна відповісти тільки "так" і "ні";
  • вгадати слово за описом, не називаючи його;
  • "на щастя, на жаль" - хтось придумує ситуацію, а гравці по черзі складають продовження, яке починається зі слів "на щастя" або "на жаль";
  • назвати імена, страви, предмети одягу, тварин на певну букву.

Настільні та карткові ігри

Щоб підготуватися до відключення світла, батьки можуть заздалегідь купити настільні та карткові ігри для гри з дитиною. Щоб дитина не тільки розважалася, а й навчалася - можна купити пізнавальну гру.

Інші заняття без світла

У світлі свічки або ліхтарика можна зайнятися багатьма цікавими речами - побудувати замок або печеру з конструктора, скласти звичайний або 3D пазл, виготовити мило, свічку або гіпсову фігуру, розфарбувати книгу-розмальовку, зробити українських ляльок-мотанок.

Театр тіней

У темний час доби при наявності ліхтарика можна пограти з дитиною в театр тіней. Заздалегідь скачайте собі на телефон картинки з положенням рук для різних візерунків тіней. Потренуйтеся з дитиною показувати різні фігури, а потім розіграйте сценку. Така гра не тільки розвеселить дитину, але і допоможе менше боятися темряви.

Розмови по душам

Відключення електроенергії - це хороша можливість для батьків по душам поговорити з дітьми та провести час разом, а не на своїх телефонах. Розкажіть дитині історії про кумедні події з дитинства або незрозумілі випадки. Дітям буде дуже цікаво дізнатися про вас побільше. Запитайте у дитини, що її хвилює і про що вона мріє.



7 ПОРАД ДІТЯМ ТА ЇХ БАТЬКАМ, ЯКИМ СПОСОБОМ ДОПОМОГТИ БЕЗПРИТУЛЬНИМ ТВАРИНАМ
Чи знаєте ви, що можна допомогти тваринам незалежно від того, скільки вам років? Не шкодуйте пожертвували свій час, щоб допомагати безпритульним тваринам! Є мільйони собак, кішок, інших тварин, які потребують прихистку по всій території країни, і є багато способів допомогти їм.
.
1. Навчайте своїх друзів і родину.
Зрозумійте та допоможіть зрозуміти іншим, наскільки важливим є стерилізація собак і котів. Десятки тисяч цуценят і кошенят народжуються в Україні щодня для яких немає прихістку. Стерилізація і тільки стерилізація можуть допомогти покінчити з кризою бездомних тварин!
.
2. Волонтерство у місцевому притулку для тварин.
Деякі притулки для тварин потребують допомоги добровольців, які не пошкодують свого часу та сил годувати тварин, прибирати вольєри, гуляти з ними та гратися. Це можуть робити діти певного віку, або діти разом із батьками. Навіть лише сама присутність небайдужих людей, допоможуть собакам та кішкам відчувати себе менш самотньо, при тому будьте добрими до тварин різного віку. Літні собаки і кішки можуть спати більшу частину дня і не хочуть грати дуже багато, але їм також потрібна любов і турбота. Іноді люди більше цікавляться цуценятами та кошенятами, тому що вони більш веселі та грайливі, а старші собаки та кішки ігноруються або нехтуються. Приділяйте додаткову увагу старшим тваринам у вашому місцевому притулку, якщо ви зголосилися там допомогти.
.
3. Забирати тварин з притулків.
Замість того, щоб купувати домашніх тварин у зоомагазинах або у заводчиків, обов'язково та завжди приймайте тварин з місцевих притулків. Щороку в притулки відправляються понад мільйони тварин, а близько половини - евтаназійні, тому що для них не вистачає місця та ресурсів для догляду. Якщо у вас є друзі, які готові піклуватися про собаку або кота (або будь-яку тварину), закликайте їх прийняти їх з притулку замість того, щоб купувати у заводчика або зоомагазину.
.
4. Збирати пожертви для тварин.
Попросіть вчителя або директора вашої школи, дозволу скриньку для пожертв в школі для притулку для тварин. Діти та батьки можуть написати листа, в якому повідомляється посадовим особам вашої школи, як планується робити це, і чому важливо збирати кошти або предмети, які потребують тварини, наприклад, їжу, іграшки, ковдри. Діти можуть попросити своїх однокласників та їхніх друзів і родичів робити пожертви, створити разом барвисті плакати, щоб поширити рекламу своєї благодійної акції.
Організовуйте благодійні ініціативи, робіть щось корисне та красиве своїми руками та продайте всім охочім, щоб цими допомогти місцевим притулкам. Діти нехай попросять батьків опублікувати про свій продаж на Facebook, щоб більше людей дізналися про це!
.
5. Прихистіть собаку або кота поки не знайдеться господар.
Є так багато тварин, які потребують безпечного тимчасового місця (перетримки), поки вони одужають від хвороби або травми, а деякі цуценята і кошенята потребують тихого місця для росту поза притулком, зайнятого дорослими тваринами. Є коти та собаки які мають господарів, але загубилися за різних обставин. Доглядаючи таку тварину, вам треба шукати їй господарів для прилаштунку. Ви можете також присвятити свій час і ресурси для опіки над конкретною твариною яка знаходиться в притулку, навіть попри те, що вже тримаєте у себе вдома іншу тварину.
Це може бути важко попрощатися з твариною, якою ви опікувались, як тільки ви знайдете їм господарів. Але хороша новина полягає в тому, що завдяки вам тварина отримала другий шанс на життя в любовному домі, і це досить приголомшливо! Виховання тварини є великим зобов'язанням, тому дітям та їх батькам треба ставитись до цього процесу вельми відповідально, батькам доведеться також брати участь у догляді поки діти у школі.
.
6. Не будьте байдужими.
Коли ви бачите тварин у біді, спробуйте допомогти їм. Якщо тварина опинилась в небезпечній ситуації не зволікайте, викликайте по можливості відповідні комунальні служби для її порятунку. Якщо ви бачите насилля, яке чинять дорослі чи діти над твариною - пробуйте це припинити, якщо можете, або подзвоніть чи попросіть батьків подзвонити в поліцію, щоб повідомити, чому ви стурбовані ситуацією. Якщо тварина поранена - відвезіть в вет.клініку, або попросіть це зробити дорослих.
.
7. Пошуки господарів.
Ви можете самі, або на прохання ваших дітей розмістити фотографію або відео з собакою чи кішкою, яка потребує дому на своїх сторінках Instagram або Facebook. Поряд із зображеннями тварини, вкажіть інформацію про їх вік і стать і будь-які проблеми зі здоров'ям, які вони мають. Крім того, не забудьте ввести в контактну інформацію про притулок для тих, хто зацікавлений у прийнятті. Все, що потрібно, - це щоб одна доброзичлива людина побачила вашого підопічного та вирішити його прийняти.


                                                           ПОРАДИ БАТЬКАМ!!!

  Щоб дитина відчула вашу любов, ви повинні знайти особливий шлях до її серця i навчитися проявляти свою любов, виходячи з цього. Діти по-різному відчувають любов, але кожна дитина потребує її. Існує 5 способів (основних), якими діти виражають любов:

1)   дотик;

2)   слова заохочення;

3)   час;

4)   подарунки;

5)   допомога.

Якщо в сім’ї декілька дітей, то навряд мови їхньої любові співпадають. У дітей різні характери, i любов вони сприймають по-різному. 3 кожною дитиною необхідно говорити на її рідній мові любові. Але для того, щоб успішно впровадити даний шлях, нам необхідно ще раз підкреслити необхідність безумовної любові до дитини. I важливо пам’ятати, що до п’яти років у дитини неможливо встановити лише один шлях до його серця.

Дотик - один із найважливіших проявів любові людини. У перші роки життя дитини необхідно, щоб дорослі брали її на руки, обнімали, гладили по голівці, цілували, садовили її на коліна тощо. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так i для дівчаток. Тому, коли ви виражаєте свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, цим можна сказати набагато більше, ніж словами «Я тебе люблю».

Слова заохочення. Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити дитину надто часто тому, що слова втратять усю силу i сенс. Пам’ятайте, що кожна похвала має бути обґрунтованою та щирою. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно i м’яко, навіть тоді, коли ви незадоволені. Слід менше вимагати від дитини i частіше просити її: «Ти не міг би…», «Може зробиш…», «Мені було б приємно, коли ти…». Якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід вибачитися перед дитиною. Пам’ятайте, що постійна критика шкодить їй; бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові Кожного дня даруйте дитині приємні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї.

Час - це ваш подарунок дитині. Ви ніби говорите: «Ти потрібна мені, мені подобається бути з тобою». Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою, щоб батьки звернули на них увагу: бути наказаним все ж краще, ніж бути забутим. Проводити час разом – значить віддати дитині свою увагу сповна. Форми сумісного проведення часу в кожній сім’ї різні: читання казок, бесіда за сімейною вечерею, гра у футбол, ремонт машини, допомога на дачі тощо. I як би ви не були зайняті, хоча б кілька годин на тиждень подаруйте не лише хатнім справам, телевізору, іншим власним уподобанням, а в першу чергу – своїй дитині.

Подарунок - це символ любові тоді, коли дитина відчуває, що батьки дійсно турбуються про неї Багато батьків використовують подарунки, щоб відкупитися від дитини. Діти, які одержують такі подарунки, починають думати, ніби любов можна замінити різними речами. Тому пам’ятайте, що справа не в кількості. Не намагайтеся вразити дитину ціною, розмірами i кількістю подарунків. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу – це плата, якщо намагаєтеся підкупити її – хабар. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Сюрпризами можуть бути тільки різдвяні подарунки та подарунки до дня народження. Інші подарунки краще вибирати з дітьми, особливо якщо це одяг. Подарунки не обов’язково купувати. Їх можна знаходити, робити самим. Подарунком може стати все, що завгодно: польові квіти, камінчики, чудернацької форми гілочки, пір’ячка, горішок тощо. Головне – придумати, як його подарувати.

Допомога. Материнство та батьківство багато в чому подібні до професій, i дуже нелегких. Можна сказати, що кожний з батьків несе відповідальність за виконання довгострокового (принаймні до досягнення дитиною 18 років) контракту, що передбачає ненормований робочий день. Кожного дня діти звертаються до вас із різноманітними запитаннями, проханнями. Завдання батьків – почути їx i відповісти на них. Якщо ми допомагаємо дитині й робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов’ю. Якщо батьки буркотять i сварять дитину, така допомога її не радує.

Допомагати дітям – не означає повністю обслуговувати їx. Спочатку ми дійсно багато робимо за них. Проте потім, коли вони підростуть, ми мусимо навчити їх всьому, щоб i вони допомагали нам.

На кожному етапі розвитку дитини ми використовуємо різні «мови» нашої любові Тому для батьків важливо обрати саме ту «мову» (дотик, слова заохочення, час, подарунки, допомога), яка веде до серця дитини.







   ДИДАКТИЧНА ГРА " ДЕРЕВО ЧИ КУЩ"




Сенсорна гра «Розбери насіння»

Мета: розвивати дрібну моторику пальців рук; вправляти в умінні розподіля-

ти предмети на дві групи за розміром — великий, маленький.

Хід гри. У дітей мисочки з насінням різного розміру — квасоля, горох. Дітям

необхідно його розподілити на дві групи.


Фізична активність

Перебуваючи вдома можна більше часу приділити дітям і навчити їх (та й себе) гарним звичкам. Заняття фізичними вправами– одна з них.

Діти звикли багато рухатися – врешті-решт, це їм просто необхідно! Їм потрібно шуміти, бігати, стрибати і таке інше. Це можна робити як вдома, так і на вулиці. Ось декілька ідей:

ГРАЙТЕСЯ В «ГАРЯЧУ ЛАВУ»: РОЗКИДАЙТЕ ПО ПІДЛОЗІ ДИВАННІ ПОДУШКИ Й УЯВІТЬ, ЩО ПІДЛОГА – ЦЕ ПОТІК РОЗПЕЧЕНОЇ ЛАВИ. ДИТИНА МОЖЕ ПЕРЕПОВЗАТИ, ПЕРЕХОДИТИ ЧИ ПЕРЕСТРИБУВАТИ З ПОДУШКИ НА ПОДУШКУ.

Використовуйте покривало як парашут (розкрийте покривало над головою, а потім повільно опустіть на підлогу). Граючись з немовлятами, накривайте та розкривайте їх простирадлом, граючись в «ку-ку».

Використовуючи простирадла, ковдри, подушки, стільці і таке інше, побудуйте фортецю. Не поспішайте, нехай головними «будівельниками» будуть діти. Ваша фортеця не обов’язково має бути красивою, головне - безпечною!

Зробіть «смугу перешкод» з меблів, подушок та іграшок.

Грайтеся з ліхтариком: чи зможе дитина дострибнути до плями світла? Чи зможе вона дотягнутися до такої плями на стіні? Після таких вправ діти самі хочуть взяти ліхтарика до рук – звісно, не відмовляйтеся! Ліхтарики займають їх на доволі тривалий час.

Грайтеся в «Мисливця за кольорами». Запропонуйте дитині знайти у помешканні три сині речі, скласти їх докупи, а потім повернути на місце. Повторюйте вправу з різними кольорами.

ОБОВ’ЯЗКОВО РОБІТЬ З ДИТИНОЮ ЗАРЯДКУ ТА РУХАНКИ, НАПРИКЛАД З КАНАЛУ “З ЛЮБОВ’Ю ДО ДІТЕЙ”.

https://www.youtube.com/user/SonechkoProject

ВЕСЕЛІ ТАНЦЮВАЛЬНІ ВПРАВИ ДЛЯ ДУЖЕ ЕНЕРГІЙНИХ (ЯК НА АНГЛОМОВНОМУ ЮТУБ-КАНАЛІ«GONOODLE | GET MOVING»)ТА СПОКІЙНІШІ НА«COSMIC KIDS YOGA».
РУХАНКИ І ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКИ ДЛЯ ДІТЕЙ:

https://www.youtube.com/watch?v=7pGnVGCLSsk&list=PLElG6fwk_0UmWfbppU9Y_Qp8kOGDOvfDs






Ліпіть з пластиліну


ЯКЩО ПЛАСТИЛІН ЗАКІНЧИВСЯ, ВИМОЖЕТЕ САМІ ЗРОБИТИ ТІСТО ДЛЯ ЛІПЛЕННЯ ЗАТАКИМ РЕЦЕПТОМ

  • 1 склянка борошна
  •  1 стакан крохмалю (картопляний або кукурудзяний)
  • 2 ст. ложки рослинної олії
  • 1 склянка окропу
  • 2 ст. ложки соку лимона
  • харчовий барвник

Борошно і крохмаль змішайте вмисці. Вмішайте дві ложки рослинної олії. Усклянку окропу капнути барвник і лимонний сік. Виливаємо все цевмиску і активно перемішуємо, після чого вимішуємо на рівній поверхні. Якщо тісто липне – додайте ще борошна.


Зробіть разом цікаві поробки

ПРИКЛАДИ САМОРОБОК ІЗ ПАПЕРУ

HTTPS://WWW.YOUTUBE.COM/CHANNEL/UCPKLZNL88HGMT363EG4MTEG



 Формування правильної вимови ...
 Дізнайтесь більше: https://vaseda.com.ua/razvitie-motoriki/




Коментарі